O nas

budynek

„Kiedy śmieje się dziecko,

Śmieje się cały świat.”

Janusz Korczak

Siedziba ARTusia znajduje się w spokojnej okolicy w Juszkowie, na granicy z Pruszczem Gdańskim. Mieścimy się na parterze ładnego domu jednorodzinnego, posiadamy osobne wejście i własny ogród. Bogata roślinność i zieleń otaczająca nasze przedszkole pozwala dzieciom obserwować zmiany, które zachodzą w przyrodzie.

Na powierzchni 200 m2 znajdują się 3 sale dla dzieci, szatnia, odpowiednio dostosowane dla dzieci toalety, osobna toaleta dla personelu oraz biuro. Sale są atrakcyjnie oraz bogato wyposażone w zabawki oraz różnorodne pomoce dydaktyczne, dzięki czemu dzieci mają możliwość kreatywnego spędzania czasu podczas zabawy.

sala zabaw tumbNasza placówka powstała z myślą o wszechstronnym rozwoju dzieci. Okres przedszkolny jest bardzo dobrym czasem na rozbudzenie zainteresowań oraz pasji u dziecka i ukształtowanie wrażliwości artystycznej. W ARTusiu dzieci będą miały możliwość rozwoju poprzez różnorodne dziedziny sztuki, takie jak: plastyka, teatr, muzyka i taniec. Wszystkie te dziedziny będą się ze sobą przeplatały i wzajemnie uzupełniały w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego. Dopełnieniem edukacji artystycznej będą również w naszej placówce co miesięczne spotkania z muzyką i przedstawienia teatralne (kukiełkowe czy z udziałem aktorów).

W obecnym czasie języki obce są bardzo istotnym elementem wykształcenia, dlatego też dzieci w naszym przedszkolu będą codziennie obcowały z językiem angielskim. Istotnym dla nas zagadnieniem są również prawa dziecka, które w pełni respektujemy i staramy się tę wiedzę przekazać naszym wychowankom.

W naszym przedszkolu przewidujemy różne imprezy i uroczystości przedszkolne. Niektóre z nich mają charakter cykliczny, inne występują nieregularnie. Wszystkie informacje dotyczące atrakcji oraz uroczystości odbywających się w przedszkolu można znaleźć w zakładce Kalendarium.

pracownia2 tmbW ARTusiu w swoich działaniach kierujemy się przede wszystkim dobrem i szczęściem dzieci, dlatego pozwalamy wszystkim dzieciom na twórcze bycie sobą.

Aby zapewnić kameralne i domowe warunki oraz dobrą opiekę, w naszej placówce znajdują się tylko dwie grupy. Każda grupa liczy około 20 dzieci. Wszystkim dzieciom oferujemy możliwość odpoczynku. Nie ma jednak u nas obowiązkowego leżakowania.

Przedszkole zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która stosuje nowatorskie rozwiązania metodyczne i pedagogiczne. Nauczyciele mają świadomość, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie, dlatego też dużą wagę przykładają do indywidualnego podejścia do każdego dziecka. Nauczyciele w kontaktach z dziećmi opierają się na zasadzie partnerstwa, zrozumienia i akceptacji. Stosują system pozytywnej motywacji, czyli nagrody i pochwały. W swojej pracy wychowawczej i dydaktycznej współpracują z rodzicami, aby w sposób jak najbardziej efektywny wpłynąć na rozwój każdego dziecka. Współpracujemy również z psychologiem i logopedą.

Nasza placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.45-17.00.

Dodaj komentarz